Hirdetés

Nem akar menni a nagymamához

800x600

Normal
0

21

false
false
false

HU
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

Az alábbi kérdésben szeretnék segítséget kapni. Van egy 4 éves kisleányom. Okos, ügyes, értelmes kisleány. Szerencsére abban a helyzetben vagyunk, hogy mind a két nagymama nyugdíjas, bármikor állnak az unoka rendelkezésére. Szokott is menni mindkettőhöz. Mostanában viszony az egyikhez nem hajlandó elmenni. Nem történt semmi atrocitás, nem érte semmi sérelem, mégsem hajlandó menni. Ma reggel is anyósom jött érte (mert beteg, nem mehet óvodába) de szabályosan hisztirohamot kapott, hogy ő nem megy a mamához. Üvöltött, toporzékolt, rugdosott (pedig nem szokott így viselkedni). Nem tudom, mit tegyek!! Hagyjam, hogy ha nem akar, akkor ne menjen, vagy erőltessem, hogy igenis kell mennie ahhoz a mamához is? Azért fontos a válasza, mert hamarosan kezdődik a nyári szünet az oviban és a nagymamák vannak beosztva szinte egész nyárra. Köszönöm válaszát!


Kedves Nati!

Sajnálom, hogy késtem a válasszal! Talán azóta meg is oldódtak a dolgok. Ha nem, akkor érdemes tovább gondolkodni.

Kicsi gyerekeknél sokszor nagyon nehéz kikövetkeztetni, hogy mitől ijednek meg, miért adnak annyira érthetetlen reakciót. Érdemes sok kérdést feltenni, és megpróbálni megválaszolni. És az alapoknál kezdeni – ez az érzékelés.

Milyen ingerekre érzékeny a kislánya? Ebben történt e változás a nagyszülőknél? Változott-e valami a nagymamán? Befestette a haját? Megváltozott-e valami a lakásban? Van-e építkezés a környéken? – tényleg egészen alapvető dolgokra gondolok. Aztán a következő szint: Beszélgetett-e, vitatkozott-e a nagymama valakivel úgy, hogy a kislánya is hallhatta? Sokszor még ez sem kell, hanem annyi, hogy fültanúja valaminek, amit a saját logikájával még nem ért, rosszul kombinálja össze, és elkezd szorongani tőle.

Tehát nem kell, hogy atrocitás érje, elég, ha félreért valamit.

Ha azóta nem oldódott a helyzet, akkor érdemes együtt elmenni a nagymamához, és figyelni, hogy mitől feszült, zavart és hátha összeáll a kép.

De lehet, hogy mindez nincs is, amit leírtam, hanem ez a reakciója egyértelműen csak a betegségről, az anyától való leválásról szólt. Végiggondolva a szituációkat, Ön fogja tudni mindezeket eldönteni.

Ha odafigyel a reakcióira, és az ő szintjén egyszerű kérdéseket tesz fel neki a megfigyelései alapján, akkor biztosan meg fogja találni a választ!

 

Üdvözlettel: Majoros Andrea

2025-02

Éves előfizetés
Éves előfizetés
Következő szám megjelenése: 2025-08-21
Befizetési határidő: 2025-08-06
nap | óra | perc | mp
Kosár Előfizetek
Hirdetés
Hirdetés
Kiemelt partnereink