Hirdetés

Mi történt az óvodai wc-ben?

5 éves kisfiú anyukája vagyok, nagyon aggódom miatta. Ma voltam az oviban szülői megbeszélésen, és hát elég rossz híreket kaptam... Kisfam jövőre iskolába megy, ilyenkor készítik őket fel a nevüket leírni, számolnak, stb... Koncentráció semmi nála...ezt lehet javítani... Viszont a másik, amit elmesélt az óvónő, hogy a kisfiam egy másik kisfiúval ment WC-re, egy fülkébe. A kisfiam azt mondta a másiknak, hadd k... be a kukidat.. és a kisfiam meg is tette. Az
óvónők azonnal rákérdeztek, hogy mi történt a WC-ben, ugyanis a másik gyerekek hallották, ami történt... A fiúk bevallották, hogy igaz, hogy a kisfiam bekapta... Nem tudom, mitévő legyek, hogy kezeljem ezt? A kisfiam azt hazudta az oviban, hogy otthon is ilyet játszik a bátyjával, ami nem igaz, mindig szem előtt vannak... Miért csinálhatta ezt??? Itthon is bevallotta, hogy igaz, nem az első eset volt... Miért kérdésemre választ nem tudott adni... Hogy kezeljem ezt?


Kedves Aggódó Anyuka!

Amennyiben Ön vagy az óvónő nehézségeket észlel, lehetőség van az iskolakezdés előtt iskolaérettségi vizsgálatra a területileg illetékes nevelési tanácsadóban. Ilyenkor felmérik a gyermek képességeit, melyek szükségesek az iskolakezdéshez. Amennyiben problémát találnak, javaslattal élnek. Az, hogy ötévesen nehezen koncentrál fia az óvodában, nagyon sok mindentől függ. Amennyiben az óvónők és/vagy a család már most súlyos problémákat látnak, érdemes lehet megkeresni a nevelési tanácsadót.

A WC-ben történtekről pedig azt mondanám, hogy ebben a korban nagyon gyakori a nemi szervek iránti kíváncsiság. Sokszor mutogatják, nézegetik egymás nemi szervét a gyerekek az óvodában. Ebben a korban stabilizálódik a testükkel kapcsolatos tudás. Amit Ön írt, az viszont nem gyakori jelenség. Felmerült bennem a kérdés, hogy fia honnan vette az ötletet. Nem lehet, hogy látott valamit, vagy a testvére mesélt/mutatott neki valamit? A fiúnak elmondanám, hogy természetes, hogy érdeklődik a saját és mások teste iránt, és ha kérdése van, nyugodtan forduljon Önökhöz. Azonban vannak dolgok, amiket nem illik: másokét nézegetni, különösen nem a szájunkba venni. A megszégyenítést kerülném, de jelezze neki, hogy ez a viselkedés nem helyes.

Üdvözlettel,

Kovács Réka

2025-02

Éves előfizetés
Éves előfizetés
Következő szám megjelenése: 2025-08-21
Befizetési határidő: 2025-08-06
nap | óra | perc | mp
Kosár Előfizetek
Hirdetés
Hirdetés
Kiemelt partnereink